Skip to main content

Як підібрати
тканинні ролети

Рулонні штори в інтер'єрі - все про конструкцію, управління, світлопропускання і дизайн.

Практичні тканинні ролети в інтер'єрі європейських квартир - це абсолютно звична справа. Вони міцно увійшли в обстановку офісів, кінотеатрів і кафе. Їх із задоволенням замовляють для дитячої спальні, вибираючи моделі з цікавим друкованим малюнком. Їх купують ті, хто працює в нічну зміну, а вдень спить, так як рулонні штори типу BlackOut повністю виключають проникнення світла. Сьогодні такі штори використовують і у нас, причому не тільки для сучасних, а й для інших інтер'єрних стилів.

    Конструкція тканинних ролет є рівне прямокутне полотно, яке закриває віконну раму. Кріплення такої штори практично непомітне, а процес управління дуже простий - за допомогою ланцюжка можна повністю відкрити або зашторити вікно.

    Ступінь світлопропускання полотна ролетної штори

    Пропускає світло і сонячні промені, напівпрозора тканина

    Рулонна штора з легкої тканини з дрібною перфорацією виконує швидше роль звичайної тюлі, ніж щільної портьєри. Її функція - прикраса інтер'єру кімнати за рахунок гарного малюнка або кольору тканини. Зазвичай навіть в закритому стані штора з напівпрозорої тканини не приховує того, що відбувається за вікном. Ви можете спостерігати за подіями на вулиці і через закриту тканинну ролету. Але є і зворотна сторона медалі - у вечірній час, коли на вулиці темно, а в квартирі ввімкнене світло, така тканинна ролета не сховає нічого від сторонніх очей. З вулиці через неї буде видно все, що відбувається в квартирі.

      Світло відбиваюча тканина

      На відміну від звичайної легкої напівпрозорої тканини, светловідбиваюча оброблена спеціальним складом, який не пропускає сонячні промені. Тканини з таким просоченням називають DimOut, їх використовують на вікнах, які виходять на південну і західну сторону. Вони допомагають уберегти меблі від вигорання, захищають від ультрафіолетових променів. До того ж вони захищають мешканців від сторонніх поглядів - у вечірній час з вулиці через них важко щось розрізнити.

        Не пропускає світло

        Тканина, яка зовсім не пропускає світло, називається BlackOut. Її обробляють спеціальним дзеркальним складом, який дозволяє захистити приміщення від сонячної спеки. У кімнаті з тканинними ролетами типу BlackOut в літню пору навіть без кондиціонера зберігається прохолода (за умови, що штори опущені). Світло може трохи проникати збоку штори, якщо вона нещільно прилягає до рами. Щільні рулонні штори найчастіше використовують для затінення кімнат з домашнім кінотеатром або спалень.

          Яким може бути полотно рулонних штор по дизайну і фактурі

          Дизайн тканинних ролет може бути найрізноманітнішим. Замовник сам вибирає колір полотна, візерунок або малюнок, який на ньому надрукують і фактуру тканини. До того ж полотно можна прикрасити додатковим декором по нижньому краю. Щоб правильно підібрати візерунок і колір тканинної штори, враховують декілька чинників.


          Вибір узору

          Тканинні ролети з геометричним або рослинним візерунком найкраще підходять в таких випадках: коли все оздоблення та меблі мають однотонну структуру, і тільки штори привертають увагу візерунком;
          коли візерунок меблів або поверхні стін повторюється на полотні тканинних ролет;
          коли візерунок тканинної штори складається з квітів і мотивів, які використовувалися в інтер'єрі кімнати.


            Вибір малюнка

            Дітям дуже подобаються рулонні штори з їх улюбленими мультиплікаційними героями, домашніми вихованцями або своїми фотографіями. Тому в дитячу, ванну або в спальню підлітка можна замовити полотно з власноруч підібраним зображенням. Така тканинна ролета буде радувати довгий час. Для спальні дорослих або для офісу також вибирають штори з фотодруком, але для них вибирають урбаністичні пейзажі або нейтральні малюнки.


                Підбір кольору

                Для того, щоб підкреслити стильний сучасний інтер'єр, вибирають однотонні тканинні ролети щільного яскравого кольору. Вони можуть бути в єдиній кольоровій гамі приміщення, або ж в контрасті. Рулонні штори в інтер'єрі червоного, чорного, синього, бузкового, помаранчевого кольору виглядають ефектно і стильно.


                  Як вибрати колір і дизайн рулонних штор у відповідності з інтер'єром приміщення

                  Щоб рулонна штора в інтер'єрі виглядала виграшно, підкреслювала гідності простору і приховувала деякі недоліки, потрібно врахувати розташування вікон, особливості приміщення, а також загальну колірну гаму.

                  Для північних вікон - теплі відтінки, для південних - холодні

                  Щоб створити в приміщенні максимально комфортний температурний режим в зимовий і літній час, на допомогу обігрівача і кондиціонера підбирають тканинны ролети правильного відтінку. Як би парадоксально це не звучало, але рулонні штори здатні зберігати прохолоду в період літньої спеки і створювати відчуття тепла в темному приміщенні взимку. Отже, для південних, східних, західних і північних вікон підбирають тканинні ролети відповідного кольору, з огляду на тривалість проникнення в кімнату сонячного світла:

                  Вікна, що виходять на північну сторону краще декорувати за допомогою полотен теракотового, золотого, кремового, оранжевого кольору. Світло, проходячи через такі штори буде фарбувати кімнату в теплі кольори, створюючи гармонійну, теплу обстановку.

                  Для південних вікон підходять холодні кольори - синій, сірий, блакитний, зелений. У південні вікна сонце заглядає більшу частину дня, пік його активності припадає на полудень. Щоб влітку уникнути палючих променів, вікна завішують щільними шторами BlackOut темно-синього або чорного кольору.

                  Для східної сторони підійдуть нейтральні відтінки (ближче до теплої гамі) - бежеві, молочно-білі, пісочні. У східні вікна сонце світить вранці, весь інший час в них проникає денне розсіяне світло.

                  У західні вікна спекотні сонячні промені проникають після полудня, і сильно припікають. Зменшити цей ефект можна за допомогою рулонних штор нейтрального кольору (ближче до холодної гамі). Особливо варто приділити увагу щільності і фактур виробів. Наприклад, підібрати тканину з набивним малюнком або натуральною текстурою.


                  Для просторих кімнат - однотонні полотна, для маленьких - в смужку

                  Візуально розширити вузьку кімнату можна за допомогою тканинних ролет, підібраних в тон до стін.

                  Для кімнати з низькими стелями підійдуть тканинні штори з вертикальною смужкою, які візуально витягнуть простір.

                  Тканинні ролети яскравого контрастного кольору краще вибирати для великих просторих приміщень, при цьому вони будуть добре виглядати в поєднанні з декором або текстилем того ж кольору.

                  Вибір дизайну тканинної ролети під стиль інтер'єру

                  Працюючи над проектом кімнати в певному дизайні, враховують характерну для нього колірну гамму або візерункові моменти. Наприклад, для стилю мінімалізм можна вибрати рулонні штори однотонного яскравого кольору - червоного, жовтого або чорного. Залежно від того, який колір використовується в якості акценту в такому інтер'єрі.

                  Для інтер'єру в класичному стилі вибирають напівпрозорі білі тканинні ролети, які грають роль вуалі або прозорої гардини. Їх за бажанням доповнюють пишними ламбрекенами або портьєрами.

                  • Що робити якщо у Вас виникнуть питання?
                    Що робити якщо, Ви хочете уточнити особливості тієї, чи іншої системи або зробити розрахунок вартості?
                    Що робити якщо вам потрібно провести вимірювання?
                    Наша служба підтримки працює з 09:00 до 18:00 в робочі дні, в суботу з 10:00 до 15:00.
                    Ми завжди готові відповісти на всі питання по оформленню замовлення і відправити до Вас фахівця.
                    І не залишимо Вас, поки Ви не вирішите свої завдання повністю.

                  • Компанія "Віконний дизайн"
                    м. Львів вул. Антоновича 138 Б
                    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

                    +38(097)-871-31-80
                    +38(073)-174-75-58

                    https://rizont.com.ua